Spotkanie z Panem Leśnikiem - Przedszkole Gminne w Krosnowicach
Strona głowna  /  Galeria  /  Spotkanie z Panem Leśnikiem
Spotkanie z Panem Leśnikiem
data dodania: 2017-10-18

W dniu 10.10.2017r. do naszego przedszkola przybył pan leśnik z Nadleśnictwa w Bystrzycy Kłodzkiej.

Celem spotkania było:

• zapoznanie dzieci z pracą leśnika
  • zachęcanie dzieci do opiekowania się i dokarmiania zwierząt leśnych i ptaków w okresie zimy
  • kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody
  • pogłębianie wiadomości na temat ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym
  • uświadomienie dzieciom niebiezpieczeństw, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodnicznemu ze strony człowieka

Przedszkolaki przypomniały sobie zasady zachowania się w lesie, dowiedziały się także, w jaki sposób pomagać zwierzętom i ptakom przetrwać zimę. Nasz gość opowiedział nam również o różnych gatunkach drzewek, po czym udaliśmy się wspólnie do ogrodu przedszkolnego wyznaczyć miejsce do posadzenia drzewek i zabraliśmy się wszyscy do pracy :) Było wspaniale i bardzo dziękujemu panu leśniczemu za spotkanie :)