Rodzice czytają bajki - Przedszkole Gminne w Krosnowicach
Strona głowna  /  Galeria  /  Rodzice czytają bajki
Rodzice czytają bajki
data dodania: 2018-01-24

Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą. Nasze działania wspierane są przez zaproszonych do przedszkola gości. Nauczycielki codziennie czytają dzieciom ulubione bajki, baśnie, których słuchanie umila przedszkolakom pobyt w przedszkolu. Akcję zainaugurowała Mama Alana, Pani Natalia, która jako pierwsza zagościła w naszym przedszkolu i przeczytała bajkę pt. ,,Zakochany Kundel". Dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały bajki, a także oglądały kolorowe ilustracje. Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną.

Zapraszamy serdecznie kolejnych rodziców! :)          Znalezione obrazy dla zapytania czytanie bajki