Strona głowna  /  Galeria  /  Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
data dodania: 2018-02-24

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzony 21 lutego w naszym Przedszkolu miał na celu zwrócenie uwagi na potrzebę troski o język ojczysty, dbanie o jego rozwój i trwanie. Głównym celem naszych działań w przedszkolu było kształtowanie świadomości językowej małych Polaków i propagowanie dbałości o poprawność polszczyzny. Dzieci wzięły udział we wspólnych zajęciach. Przedszkolaki analizowały literaturę dziecięcą napisaną przez rodzimych pisarzy, rozmawiały na temat stosowania zwrotów grzecznościowych, które ułatwiają wzajemne kontakty czyniąc je milszymi i prostszymi. Były również ,,Łamańce językowe”, ćwiczenia logopedyczne, układanie puzzli znanych bajek, zabawy ruchowe. Na koniec każde dziecko wykonało swoją pracę plastyczną pt. ,,Czytam książkę".

Znalezione obrazy dla zapytania międzynarodowy dzień języka ojczystego scenariusz przedszkole

Strona: 1 2