Strona głowna  /  O przedszkolu

OGÓLNE  INFORMACJE  O  PRZEDSZKOLU

1. JESTEŚMY  PRZEDSZKOLEM  GMINNYM  , DO KTÓREGO  UCZĘSZCZAJĄ DZIECI O D 3 DO 5 LAT / możemy przyjąć dzieci , które ukonczyły 2,5 rok życia , pod warunkiem  , że są wolne miejsca a dzieci są samodzielne /.

2. Dzieci  podzielone są na 2 grupy  :  starsza / 5-4 latki/    i  młodsza / 3-4 latki /.

3. Wychowawcami  grup  są wykwlifikowani  i doświadczeni  nauczyciele .

4. Przedszkole  organizuje  zajęcia specjalistyczne : terapia logopedyczna  / raz w tygodniu /  i  pomoc psychologa

5. Dzieci mają możliwość uczestniczenia w  zajęciach  dodatkowych :

-  rytmika / 1 x w tygodniu /

- nauka języka angileksiego / 2 x w tygodniu /

- nauka pływania / 1 x w miesiącu /

- zajęcia religii / 1 x w tygodniu /

6. Predszkole jest  położone daleko od  ulic , a otoczonie sprzyja bezpiecznemu pobytowi dzieci  na  terenie posesji przedszkola.

7. Pomieszczenia przedszkolne  dostosowane są  do bezpiecznej zabawy i nauki dzieci w wieku przedszkolnym .

/  w zakładce : GALERIA  prezentujemy pomieszczenia , z których korzystaja dzieci  /

.„ KIEDY ŚMIEJE SIĘ DZIECKO , ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT „ - Janusz Korczak

Dzięki dofinansowaniu , przez Gminę Kłodzko , zajęć dodatkowych dla dzieci takich jak nauka pływania i nauka jazdy na nartach , najmłodsze dzieci z przedszkola w Krosnowicach mogą korzystać z profesjonalnych zajęć na basenie i super zabawy na stoku narciarskim w Zieleńcu. Wszystkie zajęcia są doskonałą okazją do rozwijania sprawności ruchowej i wyrabiania wiary we własne możliwości , ale przede wszystkim dostarczają dzieciom wiele radości . Są też okazją do integracji rodziców , którzy chętnie towarzyszą dzieciom podczas tych zajęć.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi , że dzieci lubią uczęszczać do przedszkola , a rodzice obdarzają nas zaufaniem. Dlatego staramy się dostarczać naszym przedszkolakom okazje do zdobywania nowych doświadczeń i umiejętności i z radością obserwujemy ich postępy .

Ostatnia aktualizacja: 2015-10-18