To takie proste!
Przedszkole Gminne w Krosnowicach
Strona głowna  /  Galeria
Witamy w dziale galeria
Galeria

      Podobny obrazW dniu 20.01.2018r. przedszkolaki pojechały na narty do Lądka Zdrój . Instruktorzy zapewnili profesjonalną opiekę nad dziećmi, połączoną ze świetną zabawą i nauką jazdy na nartach. Dzieci opanowały podstawowe zasady poruszania się na nartach i próby zjazdu z małej górki. Świetnie się przy tym bawili. Wyjazd pozostanie na długo w pamięci dzieci. Dziekujemy instruktorom za udziele krótkich lekcji i wspaniałą przygodę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-29

Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą. Nasze działania wspierane są przez zaproszonych do przedszkola gości. Nauczycielki codziennie czytają dzieciom ulubione bajki, baśnie, których słuchanie umila przedszkolakom pobyt w przedszkolu. Akcję zainaugurowała Mama Alana, Pani Natalia, która jako pierwsza zagościła w naszym przedszkolu i przeczytała bajkę pt. ,,Zakochany Kundel". Dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały bajki, a także oglądały kolorowe ilustracje. Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną.

Zapraszamy serdecznie kolejnych rodziców! :)          Znalezione obrazy dla zapytania czytanie bajki

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-24

Dnia 24.01.2018r. dzieci z obu grup wybrały się na wycieczkę autokarową do Kłodzkiego Centrum Kultury na bajkę pt. ,,Dzielny Kogut Maniek". Animacja o koguciku, który musi odnaleźć w sobie bohatera, żeby uratować przed bankructwem rodzinne gospodarstwo. Mańka wraz z ekipą przyjaciół z kurnika oraz zabawnych jaj spotyka wiele zabawnych przygód.  Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia. Film swoją fabułą i akcją wywarł ogromne wrażenie na małych widzach. Wycieczka wzbogaciła dzieci o nowe, ciekawe doświadczenia– rozumienie wartości takich jak: dobro, prawda, przyjaźń. Dzieci nabyły umiejętności właściwych zachowań podczas pobytu w kinie, jak również  wyzwalania względem rówieśników serdeczności i miłej atmosfery. 

Znalezione obrazy dla zapytania dzielny kogut maniek

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-24

    Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.  W dniu 12.01.2018r. w naszym Przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, kapitanów, czerwonego kapturka, czarownicę, piratów, policjantów, Hulka, Spider-Mana, strażaków, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

            W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość ułożenie samodzielnie wyrazu ,,Karanawał", następnie każde dziecko prezentowało swój strój, każdy pozował do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Aby przedszkolaki nabrały sił na dalszą zabawę był również słodki poczęstunek. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca.

     Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

         Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

           Kolejny bal karnawałowy już za rok! :)

Podobny obraz

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-16

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły związany z tradycjami i obrzędami.
W dniu 19 grudnia w sali Podhalance w Krosnowicach przedszkolaki zaprezentowały „Jasełka”. Piękna sceneria wprowadziła wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Po raz pierwszy w aktorów wcieliły się dzieci 3 – letnie. Wystąpiły przed swoimi rodzicami, dziadkami, rodzeństwem. Był to ich debiut aktorski.
Przedszkolaki wcieliły się w postacie królów, pasterzy, aniołków, bałwanków oraz gwiazdek. Także rodzice brali udział grając rolę Maryi oraz Józefa za co bardzo dziękujemy. Na koniec wszyscy łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia.

Znalezione obrazy dla zapytania jasełka

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-10

11 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty świąteczne z rodzicami wraz z pomocą Ośrodka Kultury Sportu i Rekreakcji Gminy Kłodzko, a także Koła Gospodyń Wiejskich. Przedszkolaki same robiły ciasteczka, pierniczki a następnie pięknie je ozdabiały. Było fantastycznie! Dziękujemy! :)

Podobny obraz

 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-21

12 grudnia odwiedziła nasze przedszkole Pani Roma Szczerbień z bilioteki w Krosnowicach. Pani Roma uczyła dzieci jak wykonać papierowe bałwanki, choinki i inne ozdoby świąteczne. Warsztatom towarzyszyły piosenki i muzyka o tematyce świątecznej. Wspólna praca wprowadziła wszystkich w radosny, świąteczny nastrój.

Znalezione obrazy dla zapytania warsztaty bożonarodzeniowe plastyczne bałwanki

 

 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-21

    07 grudnia zwitał do naszego przedszkola teatrzyk z Krakowa. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. ,,O Księciu co Księżniczkę uratował". Znalezione obrazy dla zapytania bajka o księciu i księżniczce obrazki dla dzieci

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-20

06 grudnia 2017r. przedszkolaki z Krosnowic wybrały się autokarem do Minieurolandu aby spotkać się ze świętym Mikołajem. Najpierw wszystkie dzieci za zadanie miały ułożyć z pomocą rodziców i Pań mega puzzli, następnie zaśpiewały piękną piosenkę o Mikołaju, który nas usłysza i przyszedł z prezentami, w podziękowaniu dzieciaczki powiedziały wierszyk. Przedszkolaki również dekorowały ozdoby świąteczne, pierniczki, a na koniec wycieczki zjadły kiełbaski z grilla i bułeczki. Wszystkim dzieciom bardzo podobała się wycieczka do św. Mikołaja! :)

Znalezione obrazy dla zapytania św mikołaj

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-12

W naszym przedszkolu prowadzona była zbiórka karmy dla psów i kotów ze Schroniska ,,Fundacja pod psią gwiazdą" w Kłodzku. Bardzo dziękujemy Rodzicom, Nauczycielom i Dzieciom za dary przekazane dla schroniskowych psów i kotów.

Dnia 06 grudnia wszystkie zebrane dary zostały przewiezione z naszego przedszkola do schroniska i osobiście panie z przedszkola przekazały m.in. karmę suchą i mokrą, koce, ręczniki, zabawki, gryzaki, miski, obroże, szampon dla psów, żwirek dla kotów, przysmaki dentystyczne oraz drapak dla kotów.

Bardzo dziękujęmy rodzicom którzy nas wsparli w tym pięknym geście oraz za okazanie dobrego serca!

                                                                                                              Podobny obraz

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-11

30.11.2017r. odbyła się w naszym przedszkolu zabawa andrzejkowa. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. Następnie rozpoczęła się impreza w magicznym nastroju, gdzie oprócz dobrej zabawy przy muzyce z pomocą pań wróżyliśmy sobie: układaliśmy buciki, przekłuwaliśmy serce z imieniem przyszłego narzeczonego, losowaliśmy przyszły zawód, laliśmy wosk, przepowiadaliśmy przyszłość.
      Nasze „Andrzejki” były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni. Po andrzejkowych zabawach i tańcach przyszedł czas na małe słodkości dla wszystkich dzieci.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-11

Dnia 27.10.2017r. przedszkolaki uczestniczyły w wyciecze autokarowej do Kłodzkiego Centrum Kultury.

Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu „Przygody Baltazara i Smoka Wawelskiego” w wykonaniu profesjonalnych aktorów, rozbudzanie  zainteresowań teatralnych  dzieci oraz
uczenie  się  kultury  odbioru  sztuki.

Przedszkolaki nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

Efektem wycieczki jest rozbudzanie wrażliwości na sztukę teatralną i bezpośredni kontakt z aktorem podczas oglądania spektaklu w teatrze. Dzieci  nauczyły  się  również kulturalnego  odbioru  sztuki  oraz  bezpiecznego  zachowania  podczas  jazdy  autokarem.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-30

30 października odbyły się w naszym przedszkolu Jesienne Warsztaty z Rodzicami. Na powitanie rodziców dzieci zaśpiewały piosenki: ,,Jesień złota jesień", ,, Idą witaminki" oraz ,,Kolorowe listki". Przedszkolaki wraz z rodzicami udziestniczyli w konkursach, zabawach ruchowych oraz razem z dziećmi upiekli dwa ciasta marchewkowe. Rodzice sprawili się fantastycznie, cudownie wykonywali ćwiczenia i wykazali się ogromną kreatywnością. Ciasta wyszły pyszne, a przedszkolakom bardzo podobały się zajęcia z rodzicami. Dziękujemy za przybycie! :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-30

20.10.217r. grupę starszą odwiedziła Pani Roma Szczerbień z biblioteki, która przeprowadziła warsztaty dotyczące Ziemi. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. ,,Radek w Kosmosie", starszaki chętnie wypowiadały się na temat wysłuchanego opowiadania. Następnie przedszkolaki rozwiązywały zagadki słowne o planecie, każdy bardzo chętnie brał udział. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczną pt ,,Ziemia- Błękitna Planeta".

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-25

Dnia 27.09.2017r. przedszkolaki obu grup wybrały się do sali zabaw Bajkolandia w Nowej Rudzie. To bogato wyposażona sala, oferująca dzieciom różnorodne typy zabaw. Każde dziecko znalazło coś dla siebie. Atrakcjami były: zjeżdżalnie, tunele, trampoliny, basen z kulkami, bajkowe domki, samochody napędzane pedałami. Wspaniała zabawa trwała 2 godziny. Następnie dzieci poczęstowały się popcornem. Wyjazd był bardzo udany, dzieci bawiły się rewelacyjnie, integrowały się w czasie wspólnych zabaw, a na każdej buźce gościł nieustannie bezcenny uśmiech :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-18

29.09.2017r. dzieci z obu grup zmierzyły się z zadaniem, jakim było upieczenie ciasta marchewkowego. Od rana trwały duże przygotowania, a mali kucharze byli bardzo podekscytowani. Na początku naszych praktycznych zajęć zapoznaliśmy się z przepisem i potrzebnymi składnikami. Dzieci z dużą ochotą pomagały w jego przygotowaniu- odmierzały składniki i ostrożnie je mieszały, każdy chciał mieć swój udział w przygotowaniu pyszności. Gotowe ciasto było bardzo smakowite i szybko zostało zjedzone. :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-18

W piątek 06 października było w naszym przedszkolu przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z obu grup własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę z galaretką. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową. Następnie pani zalała owoce pyszną truskawkową galaretką. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się, wyszła wspaniale!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-18

W dniu 10.10.2017r. do naszego przedszkola przybył pan leśnik z Nadleśnictwa w Bystrzycy Kłodzkiej.

Celem spotkania było:

 • zapoznanie dzieci z pracą leśnika
 • zachęcanie dzieci do opiekowania się i dokarmiania zwierząt leśnych i ptaków w okresie zimy
 • kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody
 • pogłębianie wiadomości na temat ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym
 • uświadomienie dzieciom niebiezpieczeństw, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodnicznemu ze strony człowieka

Przedszkolaki przypomniały sobie zasady zachowania się w lesie, dowiedziały się także, w jaki sposób pomagać zwierzętom i ptakom przetrwać zimę. Nasz gość opowiedział nam również o różnych gatunkach drzewek, po czym udaliśmy się wspólnie do ogrodu przedszkolnego wyznaczyć miejsce do posadzenia drzewek i zabraliśmy się wszyscy do pracy :) Było wspaniale i bardzo dziękujemu panu leśniczemu za spotkanie :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-18

Zabawy ruchowe w wodzie:

 • Zabawy oswajające z wodą
 • Przodem do brzegu przemieszczanie się w prawo i w lewo trzymając się brzegu
 • Puszczanie i oddalanie się oraz powrót do brzegu
 • Obracanie się w wodzie
 • Nabieranie powietrza do płuc a następnie dmuchanie do wody i puszczanie bombelek
 • Dzieci trzymają się za gumowe krążki. Dziecko utrzymuje się na wodzie pod opieką instruktora
 • Zabawa z przeszkodami- pokonywanie przeszkód nad, pod wodą
komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-18

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku stwarzająca mnóstwo okazji do poznawania otaczającego świata. Przedszkolaki z obu grup aktywnie uczestniczyły we wspólnych zajęciach przy tablicy ineraktywnej, klasyfikowały dary jesini (kasztany, żołędzie, jarzębinę), segregowały oraz przeliczały owoce i warzywa. Wiemy już dużo o jesieni i o darach które nam przynosi. Dlatego wspólnie postanowiliśmy, że w najbliższych dniach samodzielnie zamienimy jesienne smakołyki w pyszne i zdrowe potrawy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-18

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-18

W grupie maluszków odbyło się zajęcie plastyczne, podczas którego dzieci wykonywały pracę z masy solnej – Moje Warzywo. Była to świetna zabawa rozwijająca aktywność twórczą oraz sprawność manualną dzieci. Przedszkolaki najpierw bacznie obserwowały jak robi się masę solną, co pewien  czas  sprawdzając jej konsystencję. Kiedy masa solna była gotowa, dzieci z zapałem wzięły się do pracy. Każde z nich samodzielnie zrobiło swoje warzywko. Kiedy wyschły pomalowaliśmy je farbą. Umieściliśmy wszystkie warzywa na wystawce w szatni.
BRAWO Maluszki :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-18

 Dzięki współpracy z funkcjonariuszami policji z Kłodzka , dzieci poznaja zasady ruchu drogowego oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drogach .
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-10-18

 Pod opieka leśników z Nadleśnictwa Bystrzyca Kłodzka , dzieci poznaja tajniki lasu . 
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-10-18

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-10-18

 Zawsze o tej porze wykorzystujemy " dary jesieni" do kreatywnych zabaw plastycznych .
Dzieci i ich rodzice mają wspaniałe pomysły na jesienne kompozycje .
komentarzy: (0)
data dodania: 2015-10-18

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2015-06-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-12-31

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-12-31

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-12-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-11-30

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-11-30

 17.10.2014 r.  Krosnowice . Jesienne warsztaty plastyczne były wspaniałą zabawą i wspólną  pracą dzieci i rodziców.  
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-10-26

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-10-26

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-10-25

 Tablica interaktyna dla dzieci 
komentarzy: (0)
data dodania: 2014-10-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2014-10-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-10-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2013-10-07